Člověk je stvořen k pohybu, přesto si můžeme přeceněním vlastních pohybových možností nebo nesprávnou technikou více ublížit než prospět, a to i u sportů, které jsou obecně považovány za přirozené a univerzálně zdravé jako plavání či běh.

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, nebo již sportujete, ale nejste pod dohledem odborného fyzioterapeuta ani trenéra, či chcete proniknout do nové sportovní disciplíny, je vhodné zjistit, jak na tom vaše tělo je, přestože se cítíte zdraví a plní sil. Sedavé zaměstnání a dlouhodobě „pěstované“ pohybové stereotypy či dysbalance mají zásadní vliv nejen na správnou techniku či výkonnost, ale zejména na zdraví. Výsledkem mohou být závažné a nevratné změny v dobré víře napáchané na jinak zdravém pohybovém aparátu.

JAK POMŮŽE FYZIOSYSTEM

Provedeme komplexní diagnostiku pohybového aparátu a vyhodnocení individuálního životného stylu. Navrhneme kompenzaci zjištěných funkčních poruch a doporučíme vhodné sportovní aktivity i tréninkový plán. Zaměříme se na rozvoj dovedností nutných pro zvolený sport. V případě, že z našich zjištění vyplynou rizika, pro které bychom jeho provozování nedoporučili, navrhneme pohybové alternativy.